Rozwiązania dla domu

Poszukujesz przydatnych porad, wskazówek do rozwiązań. Które są warte uwagi i na których można polegać?

O czym zapominają przedsiębiorcy e-commerce? Dokumentacja prawna, czy ją masz?

O czym zapominają przedsiębiorcy e-commerce? Dokumentacja prawna, czy ją masz?

W dobie dzisiejszego internetu e-commerce stanowi jeden z głównych filarów biznesowej aktywności przedsiębiorców. Niskie koszty rozpoczęcia działalności, proste założenie i obsługa takiego sklepu aż zapraszają, żeby spróbować. Na rynku dostępnych jest wiele narzędzi oferujących sklepy internetowe. Oto kilka z nich:

Shoper.pl

Obecnie największy dostawca na polskim rynku rozwiązania sklepów internetowych, działający w modelu SaaS, gdzie za sklep płacimy miesięczny abonament, mając dostęp do wszystkich podstawowych funkcji. Kilka kliknięć i sklep gotowy :). W Polsce 2021 zdecydowany no. 1.

IdoSell

Kolejna platforma w modelu SaaS pozwalająca w podobny sposób założyć sklep i go prowadzić. Rozwiązanie bardziej międzynarodowe, mające jednak również sporą grupę zwolenników w Polsce.

Inne sklepy dostępne jako SaaS
Tu warto wymienić m.in.: Selly, RedCart, Sky-Shop.

O czym często zapominają przedsiębiorcy?

Bardzo często obserwowanym zjawiskiem jest próba zminimalizowania kosztów w zakresie m.in. dokumentacji prawnej dla e-biznesu. Próby kopiowania regulaminów sklepu, polityki prywatności, a nawet podstawowych zgód na przetwarzanie informacji na stronie.

Nieustannie zmieniające się prawo, tak polskie, jak i europejskie, do którego respektowania Polska jest zobowiązana, to spora trudność. Pamiętajmy, że nieznajomość prawa nie zwalnia z jego przestrzegania. I w razie kłopotów nie będzie możliwości wymigania się prostym „ja nie wiedziałem”.

Warto przy tej okazji po prostu zaufować fachowcom. Tu najlepiej kancelariom prawnym specjalizującym się w rozwiązaniach dla e-commerce. Tych również jest dostępnych na rynku całkiem sporo. Wśród najpopularniejszych można wskazać:

Lexlab.pl

Zespół prawników, który nie tylko oferuje usługi pisania regulaminów sklepów internetowych, ale również tworzy portal Legalniewsieci.pl, gdzie już od wielu lat edukują użytkowników w zakresie bezpieczeństwa w sieci.

Poradnik Przedsiębiorcy

Duża baza wiedzy z zakresu prawa podatkowego, księgowości czy finansów. Cenna wiedza dot. e-commerce.

Regulaminowo.pl

Kolejna kancelaria prawnicza oferująca swe usługi dla sklepów internetowych.

Podsumowanie

Warto korzystać z możliwości współczesnego e-commerce. Jednak nie warto ryzykować kar i negatywnych konsekwencji braku dokumentacji prawnej dopasowanej dla Twojego biznesu.

One thought on “O czym zapominają przedsiębiorcy e-commerce? Dokumentacja prawna, czy ją masz?

Dodaj komentarz